5 grudnia po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wolontariusza. Dla uczniów należących
do Szkolnego Koła Caritas był to dzień wyjątkowy. Mogli pokazać się „w pełnej krasie”. Na co dzień działają prawie w ukryciu. Pomagają kiedy trzeba, można na nich liczyć i robią to nie z przymusu, ale  z „potrzeby serca”. Dziś ubrani w koszulki z logo Caritas byli widoczni na lekcjach i na przerwach. Opowiadając o swojej działalności rozdawali obrazki z podobizną św. Mikołaja. Ten wyjątkowy święty, jest wzorem dobroci i pomagania potrzebującym. Jest także patronem naszej parafii. Mamy więc kogo naśladować.

W działalność SKC zaangażowanych jest około 20 osób z klas 6,7 i 8. Nasze działania skierowane do społeczności szkolnej i poza nią.
            POMAGAJĄ  BO  CHCĄ!    POMAGAJĄ  BO  MOGĄ!
                         POMAGAJĄ  BO  POTRAFIĄ!!!

Opiekun SKC  B. Wawok

Program SKC 2017/2018.pdf

Szkolne Koło Caritas przyłączyło się do akcji sprzedaży baranków wielkanocnych czyli do ogólnopolskiej akcji wielkopostnej Caritas. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży baranków przeznaczone są na cele charytatywne. Baranki można zakupić przy kaplicy w niedzielę po mszy świętej.

Tegoroczny adwent w naszej szkole jest bardzo bogaty w różnego rodzaju akcje charytatywne. Pierwszą z nich była Paczka dla polskich Kombatantów na Kresach.  Uczniowie wszystkich klas, wraz z wychowawcami, przygotowywali paczki żywnościowe. Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Odra – Niemen.

Kolejna zbiórka była związana z pomocą misjom, w którą angażujemy się już od wielu lat. Jeszcze w listopadzie dotarły do nas wyjątkowe … łosie.
W świątecznym wydaniu łosia kryła się słodka niespodzianka czyli lizak. Każdy kto łosia zakupił wspierał pomoc dzieciom w Ekwadorze. Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto pracujących tam misjonarzy.

Cieszymy się bardzo, że po raz  kolejny, społeczność naszej szkoły pokazała wielką solidarność z potrzebującymi. Dziękujemy 😊

Członkowie SKC z p. B. Wawok