18 grudnia nasze SKC zawitało do Domu Pomocy Społecznej w Pcimiu. Wybraliśmy się tam z piosenką bożonarodzeniową i z życzeniami świątecznymi. Chcieliśmy podzielić się z mieszkańcami i pracownikami radosnym oczekiwaniem na Boże Narodzenie. Te nasze krótkie odwiedziny miały też na celu pokazanie, że pamiętamy o osobach starszych i pewnie trochę samotnych. Dla naszych wolontariuszy też było to ważne doświadczenie. Spojrzenie na osoby starsze, często schorowane, budzi refleksję i uwrażliwia na obecność drugiego człowieka, któremu czasem wystarczy dobre słowo i uśmiech.

„Otwórz swe serce na świat dookoła, na ciepło płynące z maleńkich rąk,

noc co zmieniła historię świata to źródło nadziei tych pięknych świąt”

Anna Dziadkowiec, Bernadetta Wawok

5 grudnia po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wolontariusza. Dla uczniów należących
do Szkolnego Koła Caritas był to dzień wyjątkowy. Mogli pokazać się „w pełnej krasie”. Na co dzień działają prawie w ukryciu. Pomagają kiedy trzeba, można na nich liczyć i robią to nie z przymusu, ale  z „potrzeby serca”. Dziś ubrani w koszulki z logo Caritas byli widoczni na lekcjach i na przerwach. Opowiadając o swojej działalności rozdawali obrazki z podobizną św. Mikołaja. Ten wyjątkowy święty, jest wzorem dobroci i pomagania potrzebującym. Jest także patronem naszej parafii. Mamy więc kogo naśladować.

W działalność SKC zaangażowanych jest około 20 osób z klas 6,7 i 8. Nasze działania skierowane do społeczności szkolnej i poza nią.
            POMAGAJĄ  BO  CHCĄ!    POMAGAJĄ  BO  MOGĄ!
                         POMAGAJĄ  BO  POTRAFIĄ!!!

Opiekun SKC  B. Wawok

Program SKC 2017/2018.pdf

Szkolne Koło Caritas przyłączyło się do akcji sprzedaży baranków wielkanocnych czyli do ogólnopolskiej akcji wielkopostnej Caritas. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży baranków przeznaczone są na cele charytatywne. Baranki można zakupić przy kaplicy w niedzielę po mszy świętej.