W naszych działaniach projektowych zaczęliśmy od poznania i określenia roli drzew na Ziemi. Spisaliśmy do czego potrzebne są drzewa ludziom, zwierzętom, jakie dają nam korzyści. Wiemy, że drzewo dostarcza tlenu, daje schronienie i pokarm zwierzętom, że jest wykorzystywane przez ludzi do budowy domów, ogrzewania domów, produkcji papieru. Przedstawiliśmy w formie dużego drzewa wyniki naszej pracy. Postanowiliśmy też przyjrzeć się procesowi rozwoju drzewa od nasionka. Zasadziliśmy nasiona dębu, kasztana, jabłoni i jodełki. Będziemy przyglądać się temu co będzie się działo w doniczkach :)

Klasa Vb i p.Wawok

Zasadź swoje drzewo, pomóż ziemi oddychać -
Plant Your Tree, Help the Earth to Breathe

projekt eTwinning

Klasa V b realizuje nowy projekt.
Uczniowie poznają znaczenie drzew i lasów dla naszej planety,
a na przykładach katastrof ekologicznych dowiedzą się
o znaczeniu przyrody i potrzebie rozwiązania problemu
znikania lasów,
które są płucami naszej Ziemi.

Natura nie przestrzega granic państwowych.
Jest domem dla nas wszystkich, bez względu na to,
gdzie jest zasadzone drzewo, pomoże całej planecie.

Posadzimy przynajmniej jedno drzewo.
Jeśli wielu z nas dołączy, wyrośnie wielki las, a to przyniesie korzyści naszej Ziemi przez wiele lat.

W projekcie udział biorą również uczniowie z Grecji, Hiszpanii, Słowacji i Polski.

Koordynator Bernadetta Wawok