Listopad i grudzień 2019 r. w klasie IV były okazją do rozwijania kompetencji językowych, poznawania innych kultur, zwyczajów i obrzędów z innych zakątków Europy w ramach realizacji projektu e-twinning "Learning About Christmas in Diffrent Countries and Culture".

Uczniowie klasy IV uczestniczyli w projekcie, poprzez:

- przygotowanie informacji o uczestnikach i szkole - uczniowie opracowywali swoje karty profilowe, które potem z pomocą nauczyciela tłumaczyli na j.angielski;

- wykonanie mapy z informacjami o uczestnikach projektu z innych państw;

- zapoznanie się ze zwyczajami panującymi w Wielkiej Brytanii, Grecji, Armenii, Hiszpanii, Francji, we Włoszech;

- opracowanie przepisu na potrawę bożonarodzeniową (królowały pierniczki i pierogi :) )

- wykonanie tradycyjnej kolędy w języku polskim.

Początkowo planowane było spotkanie on-line dla uczestników, ale niestety nie doszło ono do skutku. Może następnym razem się uda?

Dziękuję wszystkim uczestnikom projektu za zaangażowanie :)

Anna Dziadkowiec,

nauczyciel j.polskiego