Uczennica klasy 8a - Wiktoria Kudłacz  została finalistką ogólnopolskiego konkursu "Instalogik" - edycja III. InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Konkurs jest trzyetapowy. W I etapie tegorocznych zmagań wzięło udział 6417 osób. W finale rywalizowało ponad 1540 uczestników. Gratulujemy naszej uczennicy sukcesu.

M. Cichoń