"Ojczyzna, to nie kraj, w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie."

Stefan Pacek

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej
32-432 Pcim 598
tel: (12) 274-80-16
adres email: szkola3pcim3@wp.pl
NIP: 6812037479

Dyrektor szkoły: mgr Barbara Polańska

W dniach 31.03 - 01.04 w Kielcach odbyła konferencja i seria warsztatów, które zostały zorganizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i dotyczyły nowoczesnej edukacji językowej. Zajęcia obejmowały cykl następujących wykladów:
- Clil-owy, czyli rola projektów w edukacji dwujęzycznej,
- STEAM na lekcjach języka obcego,
- Lekcja z zabawą w toli głównej,
- W krainie kodów QR - czyli o tym, czego oczy nie widzą. 
W szkoleniu zaprezentowano szeroką gamę możliwości wykorzystania nowoczesnych narzędzi i metod dydaktycznych w procesach dydaktycznych. Szczególny nacisk położono na aktywne wykorzystanie metody projektów eTwinning, metody STEAM, samodzielne tworzenie i projektowanie lekcji  oraz budowanie współpracy między nauczycielami i uczniami w celu skutecznego nauczania. 
Jolanta Hobot