Pierwszy dzień jesieni w naszej szkolnej bibliotece był dniem bardzo ważnym dla uczniów klasy 1. To właśnie 23 września zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki. W czasie spotkania uczniowie zapoznali się z zasadami obowiązującymi w bibliotece, z księgozbiorem odpowiednim dla ich wieku oraz wykazali się znajomością baśni i bajek. Obejrzeli krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 8a. Ola, Martyna, Zuzia i Kamil wprowadzili swoich młodszych kolegów w zasady obchodzenia się z książką, ale również zachęcali do korzystania ze skarbnicy wiedzy jaka w książkach jest ukryta. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenia, że będą dbać o książki, szanować je, chętnie z nich korzystać, że będą przyjaciółmi książek. Na pamiątkę otrzymali dyplomy oraz kolorowe zakładki do książek i ołówki.

Mam nadzieję, że ten dzień to początek wyjątkowej przygody dla naszych najmłodszych uczniów :)

B. Wawok