"Ojczyzna, to nie kraj, w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie."

Stefan Pacek

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej
32-432 Pcim 598
tel: (12) 274-80-16
adres email: szkola3pcim3@wp.pl
NIP: 6812037479

Dyrektor szkoły: mgr Barbara Polańska

W środę, 16 września 2020 r., klasa 7a i 8 wybrały się na pieszą wycieczkę śladami walk partyzanckich. Swoją wędrówkę zaczęliśmy od miejscowości Poręba, w której znajduje się pomnik upamiętniający walczących w tych rejonach żołnierzy A.K. Miejsce to przypomina walki partyzantów
w okolicach Kamiennika, Łysiny, Suchej Polany i okolicznych wsi. Później przeszliśmy na Suchą Polanę. To miejsce, dla naszej szkoły, szczególnie ważne. Co roku uczestniczymy w Zlocie Szlakami Walk Partyzanckich, który odbywa się w drugą sobotę września. Podobnie było i w tym roku. A teraz przyszliśmy znów by wspomnieć tych, którzy na tych terenach walczyli w czasie II wojny światowej, również o naszą wolność. Jako uczniowie szkoły noszącej imię Armii Krajowej, jesteśmy winni pamięć i cześć jej żołnierzom.   

Uczniowie klasy 7a i 8
 z  wychowawcami