"Ojczyzna, to nie kraj, w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie."

Stefan Pacek

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej
32-432 Pcim 598
tel: (12) 274-80-16
adres email: szkola3pcim3@wp.pl
NIP: 6812037479

Dyrektor szkoły: mgr Barbara Polańska

W sobotę 12 września 2020 r. nasza młodzież wzięła udział w ważnej uroczystości patriotycznej związanej z działalnością Armii Krajowej. 
W bieżącym roku mija 76 rocznica krwawych wydarzeń i ciężkich walk partyzanckich w rejonie Łysiny. Organizatorzy XXX Małopolskiego Zlotu Szlakami Walk Partyzanckich uczcili pamięć poległych i zmarłych partyzantów, oraz pomordowanych mieszkańców okolicznych miejscowości. W ramach programu tego dnia przewidziano:  Mszę św. w intencji partyzantów i poległych za Ojczyznę z udziałem pocztów sztandarowych. Apel Poległych i złożenie złożenie wieńców i zniczy pod Pomnikiem. Na zakończenie odbyła się rekonstrukcja historyczna bitwy partyzanckiej. 
Dziękujemy wszystkim, którzy godnie reprezentowali naszą wspólnotę szkolną w tych uroczystościach. 
Aneta Kotowicz