"Ojczyzna, to nie kraj, w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie."

Stefan Pacek

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej
32-432 Pcim 598
tel: (12) 274-80-16
adres email: szkola3pcim3@wp.pl
NIP: 6812037479

Dyrektor szkoły: mgr Barbara Polańska

" Włącz e- kompetencje" to bezpłatne spotkania edukacyjne dla dorosłych pomagające na usystematyzowanie wyuczonych cyfrowych sprawności oraz nabycie nowych kompetencji. Skierowane są dla osób w wieku 44+ zamieszkujących województwo małopolskie, powiaty: myślenicki, nowotarski, wielicki, limanowski. 

Jeśli spełniasz te 2 kryteria i chcesz po mistrzowsku surfować po Internecie, mieć pod kontrolą elektroniczne dokumenty oraz poznać nowe programy – wypełnij formularz kontaktowy https://forms.gle/LaVfeBRLLxq6FRabA i zapisz się na zajęcia. Realizowane są w dogodnej dla ciebie formie: stacjonarnej lub zdalnej.

Oferujemy:

  • Praktyczne umiejętności korzystania z komputera, programów online oraz e-usług
  • 16 godzin zajęć
  • Certyfikat ukończenia szkolenia

Zastanawiasz się jeszcze dlaczego warto korzystać z Internetu? Jak zrobić pierwszy krok?

Odpowiedź uzyskasz biorąc udział w projekcie  Latarnicy w akcji: małopolskie i pomorskie, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa III: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 – działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

 Tematyka szkoleń dla dorosłych dotyka tematów realnych, przyziemnych, wspierających osiąganie codziennych korzyści, jakich przysparzają usługi i treści świadczone drogą elektroniczną. Latarnicy pomagają przełamać obawy i obalają mity na temat szkodliwości i trudności w korzystaniu z Internetu.

Weź udział w szkoleniu. Zobaczysz, że możliwości, jakie oferuje Internet to tylko jeszcze jeden, przyjazny, potrzebny, przydatny „wymiar” realnego świata, nie zaś oddzielna „wirtualna rzeczywistość”.

Na szkoleniu poruszane beda zagadnienia związane m.in z:

  • przeglądaniem i wyszukiwaniem informacji w Internecie (wyszukiwarki, portale internetowe, serwisy informacyjne, wiedza w internecie, książki w sieci, muzyka i filmy)
  • komunikacją w internecie (poczta elektroniczna, komunikatory)
  • media społecznościowe 
  • zakupami w sieci 
  • bezpiecznym korzystaniem z internetu
  • cyfrowymi usługami publicznymi (profil zaufany, portal podatkowy,e-obywatel)
  • E- zdrowiem (lekarze w sieci, przychodnia w sieci, Internetowe Konto Pacjenta, E-recepta, E- skierowanie, E-zwolnienia)

Z poważaniem,

 Latarnik Polski Cyfrowej

Małgorzata Cichoń