"Ojczyzna, to nie kraj, w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie."

Stefan Pacek

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej
32-432 Pcim 598
tel: (12) 274-80-16
adres email: szkola3pcim3@wp.pl
NIP: 6812037479

Dyrektor szkoły: mgr Barbara Polańska

 

         Rok szkolny niedawno się zaczął, a w naszej szkole już dużo się dzieje. W przyszłym roku, 18 maja 2020 r., obchodzić będziemy 100-tną rocznicę urodzin Karola Wojtyły.
W związku z tym wydarzeniem powstał ogólnopolski projekt „Dar na 100”. Projekt ma na celu stworzenie pomnika z serc i umysłów Polaków zbudowanego z inicjatyw modlitewnych
i charytatywnych, naukowych i artystycznych, edukacyjnych i wychowawczych wspierających owo duchowe dziedzictwo.
Chcieliśmy przyłączyć się do tego projektu
z jakimś ciekawym i wyjątkowym pomysłem. I wtedy pojawiła się akcja „Most do nieba”. Fundacja o nazwie Anioły Miłosierdzia pomaga w budowie pierwszego na Litwie hospicjum dla dzieci. Pomagają siostrze Michaeli Rak, która doprowadziła do budowy hospicjum dla dorosłych, a teraz buduje hospicjum dla dzieci.

         12 września naszą szkołę odwiedziły przedstawicielki fundacji. Przyjechały aż z Warszawy. Opowiedziały nam na czym polega działalność hospicjum. Bardzo dziękowały nam za to, że chcemy pomagać chorym dzieciom. Panie przywiozły nam szablony skarbonek. Uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas poskładali z szablonów skarbonki – domki. Każda klasa dostała jedną skarbonkę. Do tych skarbonek, przez najbliższe 9 miesięcy, zbierać będziemy pieniążki, które przekażemy fundacji na budowę hospicjum. To będzie właśnie nasze dzieło miłosierdzia, na dar na 100! 

O szczegółach akcji przeczytać można na stronach: www.darna100.pl, www.mostdonieba.pl,  www.aniołowie.org   

Bernadetta Wawok