"Ojczyzna, to nie kraj, w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie."

Stefan Pacek

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej
32-432 Pcim 598
tel: (12) 274-80-16
adres email: szkola3pcim3@wp.pl
NIP: 6812037479

Dyrektor szkoły: mgr Barbara Polańska

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia od kilku lat jest to wielkie wrześniowe święto w naszej szkole, trwające nawet kilka tygodni. Uczniowie przypominają sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw, a momentem kulminacyjnym jest dzień przeprowadzania konkursów, egzaminów.

Inicjatorem i organizatorem w naszej szkole tego wydarzenia jest nauczycielka matematyki Małgorzata Cichoń wraz z Jolantą Hobot. W zabawach w powtarzanie tabliczki mnożenia biorą udział nie tylko uczniowie Pani Cichoń, ale również wszyscy chętni uczniowie klas 2-8 naszej szkoły. Akcja cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Taki charakter powtórki mnożenia jest zapewne dużo atrakcyjniejszy niż żmudne odpytywanie na lekcjach matematyki.

Za swoją działalność szkoła oraz organizatorki dostały właśnie wyróżnione certyfikatami.

W ostatniej akcji wzięło udział ponad 4000 szkół z 30 krajów, m.in. z Polski, Chorwacji, Rosji, Rumunii, Łotwy, USA, Indii czy Zimbabwe.

Zapraszamy wszystkich uczniów na najbliższą akcję już we wrześniu.