4 czerwca, korzystając z pięknej pogody, klasy piąte i szósta wybrały się na wycieczkę do Niedzicy. Humory dopisywały, pogoda nam sprzyjała więc mogliśmy cieszyć się piękną przyrodą i niezwykłymi krajobrazami. Po przyjeździe pospacerowaliśmy po koronie zapory na Dunajcu. Nie obyło się bez zdjęcia „nad przepaścią” czyli na malowidle, na koronie zapory. Mogliśmy też podziwiać piękną taflę jeziora Czorsztyńskiego.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zamku. XIV-wieczna budowla kryje wiele sekretów i legend. Zwiedziliśmy lochy, obejrzeliśmy studnię, do której według legendy wpadła księżniczka Brunhilda. Pani przewodnik zapewniała nas, że po 21.00 można na zamku spotkać duchy księcia Bogusława i księżniczki Brunhildy. Niektórzy chyba się nawet wystraszyli.

Po zwiedzeniu zamku wsiedliśmy na statek i popłynęliśmy w rejs po jeziorze Czorsztyńskim. Wysłuchaliśmy informacji o tym dlaczego zbudowano zaporę na Dunajcu i jak powstało jezioro. Na drugim brzegu jeziora mogliśmy zobaczyć ruiny zamku Czorsztyn. Rejs był bardzo przyjemny. Nawet nie dopadła nas choroba morska. Może dlatego, że nie płynęliśmy po morzu.

Wycieczka bardzo nam się podobała. Następna pewnie już we wrześniu.

Uczniowie klas 5a, 5b i 6 z wychowawcami