"Ojczyzna, to nie kraj, w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie."

Stefan Pacek

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej
32-432 Pcim 598
tel: (12) 274-80-16
adres email: szkola3pcim3@wp.pl
NIP: 6812037479

Dyrektor szkoły: mgr Barbara Polańska

4 czerwca 2019 gościliśmy w naszej klasie niezwykłego gościa – leśnika, który wszystko wie o lesie i jego mieszkaocach, a więc i o ptakach. Na spotkanie zaprosiliśmy też kolegów z klasy drugiej i trzeciej. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat ptaków zamieszkujących w naszej okolicy. Mieliśmy też okazję zobaczyd jak wyglądają nasze rodzime ptaki, ponieważ pan leśniczy przyniósł figurki ptaków w ich oryginalnym rozmiarze i ubarwieniu.Teraz już bez trudu rozpoznamy niejednego ptaka, którego zaobserwujemy w lesie lub w ogrodzie. Dowiedzieliśmy się też , że wiele gatunków ptaków jest pożytecznych. Wiemy też co im zagraża i jak je chronid.
Pan leśniczy przypomniał nam jak należy zachowad się w lesie i co nam w nim zagraża .” Lasu nie należy się bad, trzeba tylko zachowad ostrożnośd” – powiedział. Dlatego pierwszaki nadal będą jego częstymi gośdmi. Las jest piękny szczególnie wiosną i kryje przed nami jeszcze wiele tajemnic, które chcemy poznać!      

                                                                                                                                                                                                               Barbara Kudłacz