W dniu 28 maja 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas starszych ze specjalistą ds. profilaktyki uzależnień, panem Markiem Szczotkowskim pt. „Porozmawiajmy o środkach psychoaktywnych - fakty, mity i pytania". Podczas tego spotkania został poruszony temat przyczyn oraz fizycznych, psychologicznych i społecznych skutków zażywania substancji psychoaktywnych. Uczniowie zostali zapoznani z najważniejszymi faktami, jak również z najpopularniejszymi mitami dotyczącymi tych środków. Szkolenie zostało poprowadzone w sposób ciekawy i przystępny dla odbiorców. Prowadzący niejednokrotnie odwoływał się do doświadczeń  i przykładów z własnej pracy zawodowej, wzbudzając tym samym duże zainteresowanie uczniów.

W tym samym dniu pan Marek poprowadził także szkolenie dla Rodziców pt. „Substancje psychoaktywne – czy moje dziecko jest zagrożone uzależnieniem?” przygotowując ich do wczesnego rozpoznawania takich zagrożeń jak sięganie przez dzieci po substancje psychoaktywne oraz udzielając informacji, co robić i gdzie szukać wsparcia w sytuacjach podejrzenia, że dziecko po nie sięga.

Pedagog szkolny – D. Mucha