Nasza szkoła z sukcesem zakończyła starania o przyznanie Certyfikatu Akademii Bezpiecznego Puchatka. Dzięki programowi uczniowie klasy I poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, rozwinęli umiejętność odpowiedzialnego zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, dowiedzieli się, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe oraz wakacje, utrwalili znajomość numerów alarmowych. Na zakończenie programu wzięli udział online w szkolnej pracowni komputerowej w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Realizacja programu wspomagała kształtowanie u dzieci postaw odpowiedniego zachowania się w sytuacjach trudnych z którymi nie spotykają się na co dzień oraz uczyła ich odpowiedniej reakcji na różne zagrożenia życia codziennego. Udział uczniów w tym programie wymagał od nich zaangażowania, aktywności oraz wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Mam nadzieję, że taka forma edukacji przyniesie  pozytywne efekty, a ich wiedza zdobyta z pomocą bajkowego Puchatka przełoży się na bezpieczne wybory i mądre, świadome decyzje.

Koordynator i realizator programu:
Dorota Mucha