Dnia 21 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Pcimiu odbędzie się Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Jest to II edycja tego wydarzenia organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wezmą w nim udział wszyscy uczniowie klas 1-8 naszej szkoły z nauczycielami, a jego celem jest promowanie edukacji cyfrowej. Dzień ten obchodzony będzie pod hasłem "10 stopni technologicznego wtajemniczenia". Zaczynamy dokładnie o 08.15. W tym dniu odbędą się zabawy, gry edukacyjne, projekcje filmów, pokazowe lekcje z użyciem nowych technologii. Dzień jest tak zaplanowany, że każda klasa będzie mogła wziąć udział w zabawie, gdzie będzie zdobywać 10 stopni technologicznego wtajemniczenia. Poszczególne stopnie to:

1. Projekt robota - praca plastyczna
  2. Projekcja filmów "Nowe technologie"
  3. Kodowanie dla każdego
  4. Sieciomat losujący - zabawa interaktywna
  5. Potańcówka z robotami - programowanie tańczącego robota
  6. Koło fortuny - zabawa interaktywna
  7. Godzina kodowania
  8. Quizz o Internecie rzeczy
  9. Czary mary - kody QR już znamy
  10. Nowe technologie w hasłach

Każda z klas będzie wspólnie zdobywała poszczególne stopnie. Klasom, które zdobędą wszystkie 10 stopni wręczone zostaną dyplomy. Poszczególne zadania będą realizowane przy użyciu wszelkiego dostępnego sprzętu informatycznego dostępnego w szkole (m.in.projektory, telewizory i tablice interaktywne). Oczywiście niezbędny będzie dostęp do internetu.

Zapraszamy do zabawy.

M. Cichoń