"Ojczyzna, to nie kraj, w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie."

Stefan Pacek

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej
32-432 Pcim 598
tel: (12) 274-80-16
adres email: szkola3pcim3@wp.pl
NIP: 6812037479

Dyrektor szkoły: mgr Barbara Polańska

VIII już edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dobiegła końca.Z pewnością zostanie on zapamiętany przez wszystkich tam obecnych. W poniedziałek,   11 marca 2019 r. przedstawiciele klas 6-8 z wszystkich szkół  z terenu Gminy Pcim stawili się w Szkole Podstawowej nr 3 w Pcimiu zwarci i gotowi do zmagań z językiem angielskim. Zaczynaliśmy jak w innej epoce; bez prądu i Internetu, których brak był spowodowany nocnymi wichurami. Postanowiliśmy jednak nie odwoływać konkursu, co okazało się dobrym posunięciem i ciekawym doświadczeniem. Jak miło było oglądać ogromne zaangażowanie uczniów, którzy rozwiązywali poszczególne zadania; piosenki (puszczane za pomocą telefonu i JBL J), zabawy z kołem fortuny przeplatały się z układaniem dialogów, rozsypankami wyrazowymi czy grą słowno – fonetyczną.  Zapał był tak ogromny, że nie zauważyliśmy jak na sali gimnastycznej pojawił się prąd, a wraz z nim Internet. Z epoki  naszych dziadków wkroczyliśmy w XXI wiek. Kolejne konkurencje odbyły się już z użyciem aplikacji internetowych Plickers, Quizziz, LearningApps. Wybór właśnie tych oprogramowań nie był przypadkowy. Naszym celem było wdrożenie w praktykę tego, co nauczyciele przyswoili sobie podczas szkolenia w Turcji, które odbyło się w ramach realizowanego w szkole projektu Erasmus+ „Europa dla aktywnych, aktywni dla Europy”. Nie trzeba dodawać, że nasi uczniowie bardzo szybko odnaleźli się w wirtualnej rzeczywistości i czuli się w niej jak ryba w wodzie. Poziom był bardzo wyrównany, jednak ostatecznie tytuł Mistrza Języka Angielskiego przypadł Szkole Podstawowej nr 1 W Pcimiu. Serdecznie gratulujemy Mistrzowi i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie oraz ich opiekunom.  Mamy nadzieję, że upominki ufundowane przez wydawnictwa Oxford, Macmillan, hurtownię „Familia”, przypadły Wam do gustu. Wciąż jednak przed nami nagroda główna – wyjazd do kina ufundowany dla wszystkich uczestników przez Wójta Gminy Pcim, pana Piotra Hajduka. Jak co roku objął on nasz konkurs swoim Honorowym Patronatem wspierając go jednocześnie finansowo. Serdecznie dziękujemy! Do zobaczenia za rok!.  

Organizatorki

Jolanta Hobot, Aneta Bzowska-Żabka