Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Głównym celem programu jest wdrażanie uczniów klas I do bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, w domu, w Internecie, w szkole i w czasie zabawy. Na zakończenie programu uczniowie wezmą udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, który sprawdzi ich wiedzę zdobytą podczas zajęć oraz pozwoli szkole zdobyć Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

Honorowy patronat nad programem objął Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty.

Koordynator programu: D. Mucha

CERTYFIKAT AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Nasza szkoła z sukcesem zakończyła starania o przyznanie Certyfikatu Akademii Bezpiecznego Puchatka. Dzięki programowi uczniowie klasy I poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, rozwinęli umiejętność odpowiedzialnego zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, dowiedzieli się, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe oraz wakacje, utrwalili znajomość numerów alarmowych. Na zakończenie programu wzięli udział online w szkolnej pracowni komputerowej w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Realizacja programu wspomagała kształtowanie u dzieci postaw odpowiedniego zachowania się w sytuacjach trudnych z którymi nie spotykają się na co dzień oraz uczyła ich odpowiedniej reakcji na różne zagrożenia życia codziennego. Udział uczniów w tym programie wymagał od nich zaangażowania, aktywności oraz wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Mam nadzieję, że taka forma edukacji przyniesie  pozytywne efekty, a ich wiedza zdobyta z pomocą bajkowego Puchatka przełoży się na bezpieczne wybory i mądre, świadome decyzje.

Koordynator i realizator programu:
Dorota Mucha

W dniach od 19 do 23 listopada 2018 roku w naszej szkole obchodzony będzie Tydzień Tolerancji i Życzliwości oraz Dzień Pozdrowień.

Harmonogram działań w ramach Tygodnia Tolerancji i Życzliwości:

poniedziałek, 19 listopada

• prezentacja gazetki poświęconej idei Tygodnia Życzliwości, Tolerancji oraz Dnia Pozdrowień
  • ogłoszenie konkursu dla chętnych:

Zaprojektuj plakat i wymyśl hasło promujące życzliwość i tolerancję w codziennym życiu prace indywidualne lub grupowe (do 3 osób), technika i rozmiar dowolny, praca płaska możliwa do zawieszenia na gazetce

W dniach od 01.10 – 07.10.2018 r. obchodzimy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W tym roku także nasza szkoła przyłącza się do jego obchodów. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Motywacja w dysleksji: nasze mocne strony”.

Zachęcam rodziców do zapoznania się z wznowionym i uzupełnionym poradnikiem dla rodziców pt. „Jestem rodzicem dziecka z dysleksją”, który został przygotowany przez wydawnictwo Operon. Są tam podstawowe informacje na temat dysleksji, wskazówki oraz praktyczne ćwiczenia w czytaniu, liczeniu pisaniu i ortografii.

ZAPOZNAJ SIĘ Z BROSZURĄ

Często zastanawiamy się jak najlepiej komponować dzieciom zbilansowaną dietę? Na co im czasami pozwolić, a co powinno być nieodłącznym elementem ich żywienia każdego dnia. Czy to jednak wystarczy, żeby nauczyć nasze pociechy zdrowych nawyków żywieniowych?

Od dawna wiadomo, że dzieci najlepiej przyswajają te treści, które są im podane w atrakcyjnej formie, które są dla nich przyjemne i sprawiają im radość. W związku z tym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,5 porcji zdrowia w szkole”. Program ten jest częścią działań prowadzonych w ramach kampanii o charakterze informacyjno - edukacyjnym ,,5 porcji warzyw, owoców lub soku”, a jego głównym celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę edukacji w zakresie zbilansowanej diety już od najmłodszych lat oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

W programie uczestniczą klasy II i III. Podczas zajęć uczniowie poszerzą wiedzę o prawidłowym żywieniu oraz utrwalą informacje o roli warzyw, owoców i soków w prawidłowej diecie. Podczas pracy zespołowej stworzą strony do wspólnego klasowego albumu, odszyfrują ,,Zakodowane owoce", wezmą udział w „Dyktandzie w ruchu” oraz dowiedzą się jakie witaminy występują w ich imionach. Na zakończenie zajęć wezmą udział w owocowo - warzywnym quizie „Kaboom", który mamy nadzieję pobudzi ich zmysł węchu i smaku. Taka nauka przez zabawę, luźne rozmowy z rówieśnikami i wspólne rozwiązywanie zadań najlepiej trafiają do dzieci. Wierzymy, że taka forma edukacji przez zabawę zaowocuje sukcesem

D.Mucha

Nasza szkoła otrzymała Certyfikat za udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „5 porcji zdrowia w szkole”, którego głównym celem było propagowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz edukacja na temat roli warzyw, owoców, a także soków w codziennej diecie. Program zrealizowano z uczniami klas II i III we współpracy z ich wychowawcami.

Certyfikat.pdf

Koordynator i realizator programu: D. Mucha