"Ojczyzna, to nie kraj, w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie."

Stefan Pacek

foto

KOLONIA- SIANOŻĘTY 2014
  28.06. - 11.07.2014 r.

Tegoroczna kolonia to ósmy wyjazd dzieci i nauczycieli naszej szkoły nad morze. Tym razem odpoczywaliśmy w DW „Solator” w Sianożętach. Tradycyjnie już towarzyszyły nam sympatyczne  i troskliwe babcie i mamy.

Podróż autokarem do Sianożęt trwała 12 godzin. Wyjechaliśmy w sobotę wieczorem, a dotarliśmy na miejsce  w niedzielę rano. Po rozpakowaniu bagaży i krótkim odpoczynku zjedliśmy śniadanie i ruszyliśmy nad morze, aby się z nim przywitać. Widok był olśniewający. Majestatyczny Bałtyk witał nas radośnie i mimo pochmurnej pogody cieszył się razem 
z nami. Czekaliśmy na słonce i następnego dnia obudziły nas jego promienie, które zwiastowały kąpiel w morzu. Na plaży czekali na nas ratownicy, którzy zapoznali nas z zasadami bezpiecznej kąpieli w morzu.

Dwanaście dni spędzonych nad morzem  obfitowało w wiele atrakcji. Byliśmy na wycieczce w Kołobrzegu, płynęliśmy statkiem po Bałtyku, wchodziliśmy na latarnię morską w Gąskach, jechaliśmy „ciuchcią”, doiliśmy krowę na farmie „Dziki Zachód” 
w Zieleniewie, zdobywaliśmy karty pływackie na basenie w Ustroniu Morskim, rozgrywaliśmy mecze piłki nożnej, siatkówki, tenisa stołowego .

Codziennie kąpaliśmy się w morzu, spacerowaliśmy po Sianożętach i Ustroniu Morskim, kupowaliśmy pamiątki, lody, gofry. Wieczorem oglądaliśmy zachody słońca lub szaleliśmy na dyskotekach. Nasi opiekunowie D.Chmielik, M.Mrozicka i W.Horabik nie pozwolili nam się nudzić i wymyślali nam ciągle nowe atrakcje.
Niestety nieuchronnie zbliżał się koniec turnusu. W ostatni wieczór, przy kiełbaskach z grilla, oglądaliśmy skecze i piosenki przygotowane przez kolonistów i dorosłych uczestników. Wszyscy otrzymali upominki z zabawnym komentarzem. Następnego dnia pożegnaliśmy się z morzem, a wieczorem z kierownictwem „Solatora” i wsiedliśmy do autokaru. Szczęśliwie dotarliśmy do Pcimia, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

Pobyt na koloni w Sianożętach był dla nas wspaniałym wypoczynkiem. Nauczył  nas samodzielności, współżycia w grupie, dbania o porządek, umiejętności gospodarowania pieniędzmi. Poznaliśmy piekny zakątek Polski i wielu ciekawych ludzi. 

Do zobaczenia za rok!

 

D.Ch.