"Ojczyzna, to nie kraj, w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie."

Stefan Pacek

Kolejny wyjazd na kolonię. Tym razem do Sianożęt w terminie 28.06 – 09.07.2016 r. do ośrodka NEPTUN. W programie jak zwykle powitanie z morzem, spotkanie z ratownikami, chrzest morski, kąpiele w Bałtyku, opalanie się na plaży, spacery, kupowanie pamiątek, wysyłanie kartek, zabawy w piasku itp. Do tego wiele fantastycznych wycieczek.

W westernowym miasteczku w Zieleniewie jeździliśmy na koniach, strzelaliśmy z łuku i wiatrówki na strzelnicy, oglądaliśmy popisy kowbojskie.

W Gąskach wychodziliśmy na latarnię morską a podróż odbywaliśmy ciuchcią. Zwiedzaliśmy także Kołobrzeg, gdzie jedną z atrakcji był rejs statkiem. Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam pobyt w Skansenie Chleba w Ustroniu Morskim, z którego wróciliśmy z własnoręcznie upieczonymi chlebkami.

Fantastycznym miejscem były także piękne ogrody tematyczne w Dobrzycy, gdzie podziwialiśmy wiele gatunków egzotycznych roślin. Szczególnie zapamiętaliśmy niezwykły labirynt, z którego trudno było się wydostać.

Kolejny pobyt dobiegał końca. Jeszcze tylko pożegnanie z Bałtykiem i wracamy do Pcimia.