W środę, 16 września 2020 r., klasa 7a i 8 wybrały się na pieszą wycieczkę śladami walk partyzanckich. Swoją wędrówkę zaczęliśmy od miejscowości Poręba, w której znajduje się pomnik upamiętniający walczących w tych rejonach żołnierzy A.K. Miejsce to przypomina walki partyzantów
w okolicach Kamiennika, Łysiny, Suchej Polany i okolicznych wsi. Później przeszliśmy na Suchą Polanę. To miejsce, dla naszej szkoły, szczególnie ważne. Co roku uczestniczymy w Zlocie Szlakami Walk Partyzanckich, który odbywa się w drugą sobotę września. Podobnie było i w tym roku. A teraz przyszliśmy znów by wspomnieć tych, którzy na tych terenach walczyli w czasie II wojny światowej, również o naszą wolność. Jako uczniowie szkoły noszącej imię Armii Krajowej, jesteśmy winni pamięć i cześć jej żołnierzom.

Uczniowie klasy 7a i 8
 z  wychowawcami

W sobotę 12 września 2020 r. nasza młodzież wzięła udział w ważnej uroczystości patriotycznej związanej z działalnością Armii Krajowej.
W bieżącym roku mija 76 rocznica krwawych wydarzeń i ciężkich walk partyzanckich w rejonie Łysiny. Organizatorzy XXX Małopolskiego Zlotu Szlakami Walk Partyzanckich uczcili pamięć poległych i zmarłych partyzantów, oraz pomordowanych mieszkańców okolicznych miejscowości. W ramach programu tego dnia przewidziano:  Mszę św. w intencji partyzantów i poległych za Ojczyznę z udziałem pocztów sztandarowych. Apel Poległych i złożenie złożenie wieńców i zniczy pod Pomnikiem. Na zakończenie odbyła się rekonstrukcja historyczna bitwy partyzanckiej.
Dziękujemy wszystkim, którzy godnie reprezentowali naszą wspólnotę szkolną w tych uroczystościach.
Aneta Kotowicz

" Włącz e- kompetencje" to bezpłatne spotkania edukacyjne dla dorosłych pomagające na usystematyzowanie wyuczonych cyfrowych sprawności oraz nabycie nowych kompetencji. Skierowane są dla osób w wieku 44+ zamieszkujących województwo małopolskie, powiaty: myślenicki, nowotarski, wielicki, limanowski.

Jeśli spełniasz te 2 kryteria i chcesz po mistrzowsku surfować po Internecie, mieć pod kontrolą elektroniczne dokumenty oraz poznać nowe programy – wypełnij formularz kontaktowy https://forms.gle/LaVfeBRLLxq6FRabA i zapisz się na zajęcia. Realizowane są w dogodnej dla ciebie formie: stacjonarnej lub zdalnej.

Oferujemy:

• Praktyczne umiejętności korzystania z komputera, programów online oraz e-usług
  • 16 godzin zajęć
  • Certyfikat ukończenia szkolenia

Zastanawiasz się jeszcze dlaczego warto korzystać z Internetu? Jak zrobić pierwszy krok?

Odpowiedź uzyskasz biorąc udział w projekcie  Latarnicy w akcji: małopolskie i pomorskie, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa III: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 – działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

Tematyka szkoleń dla dorosłych dotyka tematów realnych, przyziemnych, wspierających osiąganie codziennych korzyści, jakich przysparzają usługi i treści świadczone drogą elektroniczną. Latarnicy pomagają przełamać obawy i obalają mity na temat szkodliwości i trudności w korzystaniu z Internetu.

Weź udział w szkoleniu. Zobaczysz, że możliwości, jakie oferuje Internet to tylko jeszcze jeden, przyjazny, potrzebny, przydatny „wymiar” realnego świata, nie zaś oddzielna „wirtualna rzeczywistość”.

Na szkoleniu poruszane beda zagadnienia związane m.in z:

• przeglądaniem i wyszukiwaniem informacji w Internecie (wyszukiwarki, portale internetowe, serwisy informacyjne, wiedza w internecie, książki w sieci, muzyka i filmy)
  • komunikacją w internecie (poczta elektroniczna, komunikatory)
  • media społecznościowe
  • zakupami w sieci
  • bezpiecznym korzystaniem z internetu
  • cyfrowymi usługami publicznymi (profil zaufany, portal podatkowy,e-obywatel)
  • E- zdrowiem (lekarze w sieci, przychodnia w sieci, Internetowe Konto Pacjenta, E-recepta, E- skierowanie, E-zwolnienia)

Z poważaniem,

Latarnik Polski Cyfrowej

Małgorzata Cichoń

Informujemy, ze nasza szkoła dołączyliśmy do ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa informatycznego. Naucz się profesjonalnego programowania i zapanuj nad algorytmami. Poznaj informatykę od podszewki.

#CMI

Serdecznie zapraszamy uczniów klas szóstych oraz siódmych do udziału w bezpłatnych zajęciach programowania i robotyki w roku szkolnym 2020/21. Zajęcia będą odbywać się w Szkole Podstawowej nr 3 w Pcimiu. Uczniowie będą podzieleni na dwie grupy:

- grupa 1 - uczniowie klasy 6a oraz 6b (maksymalnie 15 osób) - zajęcia w środy od 12.45 - 14.20 - 6,7 lekcja (łącznie w ciagu roku 48 godzin zajęć)

- grupa 2 - uczniowie klasy 7a oraz 7b (maksymalnie 15 osób) - zajęcia w piątki od 13.35 - 15.10 - 7,8 lekcja (łącznie w ciagu roku 48 godzin zajęć).

Regulamin uczestnictwa w zajęciach oraz niezbędne dokumenty znajdą Państwo pod linkiem DOKUMENTY REKRUTACYJNE

Więcej dowiesz się od nauczyciela prowadzącego projekt (Małgorzata Cichoń).

Małgorzata Cichoń

Miło nam poinformować, że projekt naszej szkoly "Splatter Of The Mind" z programu Erasmus + dotyczący zagranicznej wymiany uczniow zostal pozytywnie oceniony uzyskując 90,5 na 100 punktow i dostał dofinansowanie Narodowej Agencji. Projekt będzie realizowany przy współpracy 5 krajów (Polska, Litwa, Turcja, Rumunia, Macedonia).

J. Hobot & M. Cichoń