"Ojczyzna, to nie kraj, w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje ciebie."

Stefan Pacek

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej
32-432 Pcim 598
tel: (12) 274-80-16
adres email: szkola3pcim3@wp.pl
NIP: 6812037479

Dyrektor szkoły: mgr Barbara Polańska

W czwartek 10 listopada 2022 r. po dłuższej przerwie, spowodowanej pandemią, wróciliśmy do hucznego celebrowania Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz Święta Patrona Szkoły - Armii Krajowej.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy ten dzień wspólną mszą świętą, którą odprawił ksiądz Maciej, a następnie wraz z zaproszonymi gośćmi udaliśmy się do szkoły na część artystyczną.

Uczniowie klas ósmych zatańczyli poloneza do muzyki z serialu "Czas honoru", a następnie uczniowie klasy VII i VIII a zaprezentowali montaż poetycki, związany z wydarzeniami dotyczącymi historii naszej ojczyzny oraz Armii Krajowej.

Nie zabrakło występów młodszych uczniów oraz przedszkolaków. 

Dziękujemy za obecność w tak ważnym dla społeczności szkolnej dniu:

  • Panu Posłowi Władysławowi Kurowskiemu,
  • Panu Wójtowi Gminy Pcim Piotrowi Hajdukowi,
  • przedstawicielce ŚZŻAK oddział Myślenice - p.Mai Ingarden,
  • pani dyrektor ZOS w Pcimiu - p.Bernadetcie Żabie-Guśpiel,
  • panu radnemu powiatowemu Marianowi Mrozickiemu,
  • emerytowanej nauczycielce naszej szkoły p.Krystynie Wątor

oraz wszystkim rodzicom, na czele z przewodniczącą Rady Rodziców p.Magdaleną Borowską.

Serdeczne podziękowania kierujemy do przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, którzy pomogli przygotować dzisiejszą uroczystość.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów z wydarzenia na profilu szkoły na Facebook'u:

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Armii Krajowej w Pcimiu | Pcim | Facebook

IMG 5546

 

Wyniki konkursu plastycznego w poszczególnych kategoriach wiekowych:

  • klasy 1 – 4

I miejsce – Bednarz Magdalena

II miejsce – Ślusarczyk Anna

III miejsce – Jastrzębski Aleksander

  • klasy 5 – 8

I miejsce – Muniak Tatiana

II miejsce – Ulman Patrycja

III miejsce – Dziadkowiec Wojciech

Wyróżnienia:

- Bryl Jakub

- Tupta Natalia

- Kniarz Aleksandra

- Kalisz Emilia

- Zięba Joanna

- Zięba Małgorzata

- Grochowiecka Emilia

- Kudłacz Mikołaj

Na konkurs wpłynęła bardzo duża liczba prac. Wybór tych najładniejszych był trudny. Gratuluję zwycięzcom i dziękuję za zaangażowanie.

B.Wawok

29 września zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału
w X Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”.

Szczegóły na stronie http://dyktando.hostingasp.pl/

  1. Dziadkowiec, B. Wawok

Podkategorie